Лева го стигна рекордот на Герд Милер, но го имаше и промашувањето на кариерата (ВИДЕО)

Роберт Левандовски денеска го постигна 40. гол сезонава во натпреварот против Фрајбург (2-2), со што го изедначи рекордот на легендарниот Герд Милер кој волку голови постигна во далечната 1971/72 година.

Освен по ова достигнување, мечот против Фрајбург ќе биде запаметен и поради неверојатното промашување на Полјакот…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .