Лазаров: Продолжувам со Нант за да испишам историја со клубот

Еден од најдобрите тенисери во историјата, Кирил Лазаров одлучи да ја продолжи богатата ракометна кариера на уште една година, соопшти селекторот на Македонија за угледниот француски „L’equipe“

„Ја продолжив соработката со Нант за да продолжам со играњето на ова ниво и да испишувам историја со клубот. Двапати игравме на завршниот турнир во Лигата на шампионите, а сега ќе се бориме за шампионатот на Франција и Лига Европа. Веќе четири години живеам една прекрасна приказна во овој клуб и со овие навивачи. И конкуренцијата е силна, посебно сега кога пристигнаа Милан Милиќ и Линус Персон“, изјави Лазаров.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .