Куман „згрми“ по судијата

Тренерот на Барселона, Роналд Куман беше разочаран по поразот во првото „Ел Класико“ од големиот ривал Реал Мадрид. Холанѓанецот изјави дека не ги разбира одлуките на судијата.

„Не ги разбирам ваквите одлуки на судијата. ВАР само се појавува кога треба да донесе одлука против Барселона. Одлуките секогаш се против нас. Ми кажа дека е пенал. Не ми се допадна ситуацијата“, кажа Куман за „Barca TV“.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .