Кристијано Роналдо позитивен на Ковид – 19!

Португалската фудбалска репрезентација објави дека нивната прва ѕвезда и капитен Кристијано Роналдо бил позитивен на последниот за корона – вирус!

Капитенот на Португалија нема симптоми и се чуствува одлично, но и покрај тоа е позитивен на вирусот. Тоа значи дека ќе го пропушти мечот со Шведска, а нема да биде дел и на неколку натпревари на Јувентус.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .