Крај: Унаи Емери заработи отказ!

Лондонски Арсенал објави дека тренерот на клубот Унаи Емери заедно со неговите помошници повеќе не се дел од „топчиите“. Тој во клубот пристигна како замена за легендарниот Арсен Венгер, но не успеа да оствари забележителни резултати. Поранешниот играч на Арсенал, Фреди Љумберг ќе добие шанса да го води клубот во наредниот период, додека „топчиите“ не најдат нов тренер.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .