Крај на љубовта: Шкендија и Фелипе се разделија!

Македонскиот шампион Шкендија и бразилскиот фудбалер Фелипе, заеднички одлучија да го раскинат договорот. Поранешниот фудбалер на Вардар, само три месеци го носеше дресот на тетовските „црвено-црни“ период кој главно го помина на клупата за резервни играчи.

„Заедно одлучивме дека треба да се разделиме. Шкендија му се заблагодарува на Хуан Фелипе за се што направи за нашиот клуб. Му посакакуваме многу среќа во иднина“, се вели меѓу другото во соопштението на Шкендија.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .