Кратко траеше авантурата на Островот: Моисе Кеан веќе во јануари се враќа во Италија?

Евертон имаше големи очекување во 19- годишниот Моисе Кеан, кој минатото лето во трансфер вреден 27,5 милиони евра од Јувентус се пресели на „Гудисон парк“.

Сепак, напаѓачот разочара со настапите во Премиерлигата и по се изгледа уште во зимскиот преоден рок ќе се врати во Италија.

Според италијанските медиуми за Кеан во моментов најзаинтересиран е Милан. Росонерите сезонава имаат проблеми со нападот, а Криштоф Пјонтек и Рафаел Леао не ги исполнија очекувањата.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .