„Кралот на земјата“ се врати: Рафа рутински се справи со Делбонис!

Рафаел Надал немаше милост кон кфалификантот Федерико Делбонис, откако во второто коло на мастерсот во Монте Карло го совлада Аргентинецот со убедливи 6:1, 6:2.

За „кралот на земјата“ ова беше првиот меч кој го одигра по пауза од скоро два месеци – претходниот меч го одигра дури на Австралијан опен.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.