Кој во финале? Познати составите за полуфиналето Италија – Шпанија

Вечерва на „Вембли“ ќе се одигра првото полуфинале од ЕВРО 2020 каде што ќе се судрат трофејните Италија и Шпанија. Двете селекции според протоколот ги објавија составите на час до почеток на мечот…

ИТАЛИЈА: Донарума, Ди Лоренцо, Бонучи, Киелини, Емерсон, Барела, Жоржињо, Верати, Киеза, Имобиле, Инсиње

ШПАНИЈА: Симон, Азипилкуета, Гарсија, Лапорт, Алба, Коке, Бускетс, Педри, Торес, Ојарзабал, Олмо

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.