Конечно: Роналдо НЕГАТИВЕН на корона – вирус!

После неколку позитивни тестови, вечерва беше официјално потврдено дека најдобриот фудбалер на Јувентус, Кристијано Роналдо е негативен на корона – вирус.

Португалецот 18 денови помина во изолација и после два позитивни теста конечно ќе може да им се приклучи на соиграчите и да се подготви за следните натпревари.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .