Конечно: Пол Џорџ во четврток ќе дебитира за Лос Анџелес Клиперс

Еден од најдобрите кошаркари во НБА лигата, Пол Џорџ се опорави од повредата. Тој имаше повреда на рамото кое го мачи веќе некое време и на кое претрпе неколку операции.

Џорџ би требало да дебитира во четврток во дуелот против Њу Орлеанс Пеликанс, а на почетокот ќе има лимитирана минутажа која постепено ќе се зголемува.

Американецот минатата сезона имаше просек од 28 поени по натпревар, а Клиперси имаат големи очекувања од него.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .