Конечно: Елмас е негативен на корона – вирус!

После неколку позитивни тестови, македонскиот репрезентативец Елиф Елмас е негативен на корона – вирус. Оваа вест ја соопшти неговиот клуб Наполи кој објави соопштение во кое потвтрди дека Елмас, заедно со полскиот репрезентативец Зиелнски се негативни на вирусот.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .