Ковид 19 во Манчестер Јунајтед, деветмина во изолација!

Тимот на Манчестер Јунајтед се соочува со проблеми пред стартот на шампионатот, затоа што во текот на денешниот ден е објавено дека во нивниот табор забележани се девет активни случаји на коронавирус.

Не се објавува нормално за кого станува збор, само не потенцира дека се работи и за дел од фудбалерите но и за дел од стручниот штаб.
Поради оваа причина беше и одложен пријателкиот меч против Престон.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.