Кобни шест минуги за Унгарија: Португалија предводена од Роналдо ги запиша првите три бода! (ВИДЕО)

Малку ги делеше, само шест минути до злато вреден бод Унгарците во спектаклот кој се одигра во Букурешт пред 55.662 гледачи, каде што беа поразени убедлив со 0-3 од Португалија.

Домаќините имаа позитивен резултат (0-0) се до 84. минута кога златната замена за Сантош, Андре Силва го совлада Гулашчи, по што следеа два погодоци на неверојатниот Кристијано Роналдо кој по којзнае кој пат се запиша во историјата.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .