Клоп: Ќе го чекам Ван Дајк како верна сопруга што го чека мажот од затвор

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп во свој стил ја прокоментира тешката повреда на неговиот клучен играч во одбранта – Вирџил ван Дајк.

„Ќе го чекаме Ван Дајк како верна сопруга што го чека мажот да излезе од затвор“, кажа Клоп.

Сепак, Германецот ќе мора да пронајде ново привремено решение на стоперската позиција зашто е јасно дека „црвените“ ќе бидат и тоа како ранливи во одбраната.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .