Клоп пред „Merseyside“: Не сакам да признаам, но многу се добри

Менаџерот на англискиот првак Ливерпул, Јирген Клоп ја искажа својата почит кон градскиот ривал Евертон на кого му гостува утре на „Гудисон парк“.

„Не морате да бидете многу паметни за да видите колку добро работат. Карло Анчелоти е сјаен менаџер. Кога ќе му дадате време и ресурси да го изгради тоа што го сака, тој тоа ќе го направи на вистинскиот начин. Евертон изгледа многу, многу добро, иако би сакал да не е така“, призна Германецот.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .