Клоп: Не видов офсајд

Менаџерот на Ливерпул Јирген Клоп не го криеше разочарувањето од поништениот погодок во дербито против Евертон кое заврши нерешено.

„По натпреварот во соблекувалната ја видов спорната ситуација, голот на Хендерсон и асистенцијата на Мане. И не видов офсајд. Можеби некој ќе ми објасни затоа што на сликата не видов офсајд. Офсајд беше затоа што некој одлучи дека е офсајд“, кажа Клоп.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .