Клоп откри кој стадион му е најпеколен: Мразам да играм таму

Тренерот на Европскиот шампион Ливерпул, Јирген Клоп во изјава за медиумите кажа на кој стадион му е најтешко да игра. Станува збор за стадионот на Севиљљ, „Санчез Писхуан“. Германецот како тренер на Мајнц, Борусија Дортмунд и Ливерпул седум пати и има гостувано на Севиља и верувале или нема запишано ниту една победа.

„На стадионот на Севиља најмногу мразам да играм поради атмосферата. Тоа е комплимент“, изјави Клоп.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .