Кладилниците објавија кој е првиот фаворит за нов клуб на Меси

Каталонскиот гигант Барселона вечерва го шокираше светот со објавата дека Лионел Меси повеќе нема да биде член на клубот, а кладилниците веднаш ги објавија фаворитите за потписот на Аргентинецот.

Најголем фаворит за ангажман на Меси е ПСЖ со коефициент 1.90, а интересно вториот фаворит е Барселона со 3.50 коефициент, но сега јасно е дека ова е невозможно сценарио. Останува да видиме кој ќе успее да го ангажира според многумина најдобриот фудбалер на денешницата.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.