Кире Лазаров ќе игра уште една сезона за Нант!

Капитенот и селектор на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров ќе ја продолжи кариерата за уште една сезона, откри претседателот на Нант Гаел Пелетие, по вчерашниот пласман на Ф4 турнирот во Келн.

„Чест ми е да објавам дека Кире Лазаров ќе игра уште една година за Нант“, најави претседателот на Нант.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .