Кимих: Гледавме видеа со навивачите на Звезда, изненаден сум…

Денеска во Белград пристигна експедицијата на Баерн Минхен. Баварците утре на стадионот „Рајко Митиќ“ ќе се судрат со српскиот великан Црвена звезда. Еден од најстандарните фудбалери на германскиот шампион, Џошуа Кимих знае каква атмосфера прават звездините навивачи.

„Гледавме видеа, знаеме каква атмосфера прават навивачите на Звезда. Изненаден сум. Ладниот пречек и навивањето секогаш се добредојдени за противничкиот фудбалер. Со добра игра сакаме да ја расипеме атмосферата на стадионот“, изјави Кимих.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .