Кикс на годината: Неверојатна грешка на Захов за израмнување на Работнички (ВИДЕО)

Голманот на Шкендија, Костадин Захов направи неверојатна грешка на куп-натпреварот против Работнички. Захов сакаше да го дрибла Стојков, па благодарение на него „романтичарите“ израмнија на 1-1. Водство на тетовските „црвено-црни“ им донесе Жуниор.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .