„Киднапирање“ во Милано: Интер му го украде Чалханоглу на Милан – Турчинот „нероаѕур“!

Голема трансфер „бомба“ одекна денеска на Апенините, откако угледните италијански новинари Фабрицио Романо и Џанљука ди Марцио потврдија дека фудбалерот на Милан, Хакан Чалханоглу ќе се пресели во редовите на „смртниот ривал“ Интер.

На турскиот репрезентивец договорот со „росонерите“ му истекува летово. Милан му понуди нов договор кој Хакан ќе го одбие и ќе ја прифати подобрата понуда на „нероатурите“. Медицинските тестови ќе бидат изврешни утре, според инфото на италијанските медиуми.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .