Кеј – Ди се врати, Бруклин ги „разнесе“ Пеликанс (ВИДЕО)

Еден од најдобрите стрелци во историјата на НБА лигата и еден од најдобрите играчи на денешницата, Кевин Дурант, се врати на паркетите. Кеј – Ди се врати во голем стил, без промашување во убедливата победа на Бруклин Нетс над Њу Орлеанс Пеликанс (139:111).

Првата ѕвезда на Нетси уфрли 17 поени, а освен што не промаши од игра, исто така не промаши ниту едно слободно фрлање. Дурент исто така додаде седум скокови и пет асистенции.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.