Кејн со аплауз се прости од навивачите на Тотенхем (ВИДЕО)

За многумина најдобриот напаѓач во Премиер лигата, Хари Кејн, и дефинитивно после завршувањето на сезоната ќе си замине од Тотенхем, тимот каде што помина дури 16 години, а доказ за тоа е кругот кој го направи околу теренот, по завршувањето на мечот против Астон вила…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.