Кемба се врати дома: Њујорк се „тресе“, навивачите во екстаза!

Искусниот плејмејкер Кемба Вокер се врати дома и од наредната сезона ќе настапува во градот каде што е роден, откако потпиша двегодишен договор вреден 16.000.000 долари со екипата на Њујорк Никс.

Навивачите и управата беа пресреќни поради овој потег, кој ќе ги направи уште по опасни во следната сезоната од НБА лигата. Кемба важи за икона на Њујорк. Се прослави со игрите во НЦАА лигата во дресот на Јукон универзитетот, а минатата сезона имаше просек од 19,3 поени по натпревар.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .