Кастратовиќ си поднесе оставка – повеќе не е тренер на Металург!

Зоран Кастратовиќ, шефот на стручниот штаб на еден од најголемите македонски ракометни клубови, Металург, од денеска повеќе не е тренер на клубот откако си поднесе неотповиклива оставка.

„Мелталурзите“ и Кастратовиќ спогодбено го раскинаа договорот, а во следните денови ќе биде познат новиот кормилар на клубот од Автокоманда.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .