Кастратовиќ останува на клупата на Металург

Иако беше најавено дека ќе си замине од тренерската позиција на Металург, сепак по разговоривте со раководството на клубот, Зоран Кастратовиќ одлучил да остане тренер на клубот од Автокоманда.

Причината поради која сакаше да си замине искусниот тренер беше недисциплината на дел од ракометарите. Газдата на клубот Минчо Јорданов застанал на страната на Кастратовиќ и не ја прифатил оставката на Црногорецот.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .