Казнената експедиција на Лампард (ВИДЕО)

Лондонски Челси се врати на победничките патеки во англиската Премиер лига по двете нерешени мечеви во низа против Јунајтед и Саутемптон. „Сините“ сега стигнаа до рутинска победа на гостувањето кај Барнли (0-3).

Избраниците на Френк Лампард до победата стигнаа со головите на Тимо Вернер, Курт Зума и на Хаким Зијен кој погодокот во Краснодар, сега повторно се запиша во листата на стрелците. Челси сега има 12 бодови и се наоѓа на четвртата позиција на табелата.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .