И Лука Дончиќ знае да полуди (Видео)

Кошаркарските експерти на Лука Дончиќ му предвидуваат голема кариера и тој е на добар пат да ги оствари очекувањата. Иако Словенецот важи за кошаркар што не реагира на провокации, сепак малку недостасуваше да дојде до жестока пресметка со рукито Теренс Ман.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .