И Волфзбург немаше решение за Халанд (ВИДЕО)

Фудбалерите на Борусија од Дортмунд стигнаа до важни три бода во борбата за местата кои водат во Лигата на шампионите, откако денеска славеа на гостувањето кај директниот конкурент Волфзбург (0-2).

„Волците“ и со играч повеќе неможеа да стигнат до поволен резултат, а немаа ниту решение за фантастичниот Ерлинг Халанд кој ги постигна двата погодоци за „милионерите“.

Дортмунд сга има 55 бодови и се наоѓа на петата позиција, додека Волфзбург е трети со два бода повеќе

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .