Иџе разочаран од АМС: Ме заборавија

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе испрати писмо во кое жестоко удри по Агенецијата за млади и спорт. Тој не е задоволен од третманот кој го добил, поради тоа што АМС не му доделила ни денар буџетски пари, а за тоа мора да признаеме е целосно во право.

Интересно, токму Агенцијата за млади и спорт во 2014. година го прогласи за „Спортист на Македонија“, а сега верувале или не од истата институција не добил никаква поддршка.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .