Итудис: Горд сум и среќен, браво момци

Тренеркот на кошаркарскиот великан ЦСКА од Москова, Итудис не ја криеше радоста по пласманот на „армејците“ на Ф4 турнирот од елитната Евролига, откако синоќа во Истанбул со максимални 0-3 беше елиминиран Фенербахче.

„Горд сум и среќен. Среќен сум пред се поради моите играчи, соработниците и сите во клубот. Сите се заслужни за големиот успех кој го направивме. Серијата против Фенербахче ја одигравме на високо ниво од првата до последната минута. Им честитам и на кошаркарите на Фенер кои дадоа се од себе“, кажа Итудис.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.