Италија максимална, Велс и Швајцарија чекаат расплет! (ВИДЕО)

Италија ги исполни очекувањата во групната фаза на ЕВРО 2020, откако „аѕурите“ после победите над Турција и Швајцарија, вечерва и со комбиниран состав ја совладаа селекцијата на Велс (1-0).

Избраниците на Роберто Манчини одиграа нов одличен натпревар и заслужено ги освоија максималните девет бодови.

Во вториот натпревар кој најверојатно, после Велс, одреди уште еден патник во групната фаза се судрија селекциите на Швајцарија, која ја совлада Турција со 3-1.

Сепак, за конечно да се дефинираат патниците во нокаут – фазата потребно е да се одиграат сите натпревари од другите групи.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.