Италијанците се држат за „глава“ поради изјавата на Касано

Легендарниот италијански напаѓач Антонио Касано ги потресе Апенините поради изјавата која ја даде. Имено, Касано изјави дека Италија требала да изгуби со 5-0 од Шпанија во полуфиналето на ЕВРО 2020 и дека Шпанците заслужиле да играат во финалето.

„Бевме одлични во групната фаза, но против Австрија веќе се мачевме, Белгија исто така имаше шанси да не загрози. Против Шпанија требаше да изгубиме со четири или пет голови разлика“, кажа Касано.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .