Италијанците се држат за „глава“ поради изјавата на Касано

Легендарниот италијански напаѓач Антонио Касано ги потресе Апенините поради изјавата која ја даде. Имено, Касано изјави дека Италија требала да изгуби со 5-0 од Шпанија во полуфиналето на ЕВРО 2020 и дека Шпанците заслужиле да играат во финалето.

„Бевме одлични во групната фаза, но против Австрија веќе се мачевме, Белгија исто така имаше шанси да не загрози. Против Шпанија требаше да изгубиме со четири или пет голови разлика“, кажа Касано.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.