Историја во НХЛ: Срушен рекорд стар 59 години!

Канадскиот хокејаш, Патрик Марло ја одбележи ноќта во НХЛ лигата, откако стана играчот со најмногу одиграни мечеви во историјата на ова елитно натпреварување, вкупно 1768 натпревари.

Искусниот Марло (41) во дуелот на неговиот Сан Хозе Шаркс против Вегас Голден Најтс го сруши рекордот на Горди Хоу после 59 години и така со златни букви се запиша во историјата на НХЛ лигата.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .