Инзаги од четврток на клупата на Интер

Симоне Инзаги постигна договор со претседателот на Лацио, контроверзниот Клаудио Лотито околу раскинувањето на соработката помеѓу двете страни, па така од четврток ќе го превзеде кормилото на Интер.

Актуелниот шампион брзо пронајде тренер после разделбата со Антонио Конте. Симоне Инзаги пристигнува во Милано, а двата клуба ја најдоа формулата околу финансискиот дел на трансферот на Инзаги.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .