Инаки Вилијамс ја шокираше Севиља во 90. минута! (ВИДЕО)

Неочекуван удар во исто така неочекуваната борба за титула, добија фудбалерите на Севиља кои вечерва на својот „Санчез Писхуан“ загубија од баскиски Атлетик со голот на Инаки Вилијамс во 90. минута од натпреварот.

Со победа, Андалужаните ќе имаа 73 бодови, само три помалку од Атлетико Мадрид, но сега остануваат на 70 освоени бодови.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .