Инаки Вилијамс ја шокираше Севиља во 90. минута! (ВИДЕО)

Неочекуван удар во исто така неочекуваната борба за титула, добија фудбалерите на Севиља кои вечерва на својот „Санчез Писхуан“ загубија од баскиски Атлетик со голот на Инаки Вилијамс во 90. минута од натпреварот.

Со победа, Андалужаните ќе имаа 73 бодови, само три помалку од Атлетико Мадрид, но сега остануваат на 70 освоени бодови.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.