Икона на Серија А: Два гола против Беневенто за вкупно 100 во елитното Калчо! (ВИДЕО)

Вечниот Горан Пандев го постигна вториот погодок за 20 минути во натпреварот против Беневенто на домашен терен (2-2). За капитенот на македонската репрезентација ова беше јубилеен стотти гол во Серија А. Секоја чест мајсторе…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .