Изненадувачки: Чаби Алонсо нов тренер на Баерн?

Поранешниот фудбалер на Баерн Минхен, Чаби Алонсо е еден од кандидатите за нов тренер на баварскиот гигант.

Тој ќе има голема конкуренција во Жозе Мурињо и Арсен Венгер кој се главни кандидати за да седнат на клупата на клубот од Минхен.

37-годишниот Шпанец во моментов е тренер на вториот тим на Реал Сосиедад. Како фудбалер освен за Реал Сосиедад и Баерн Минхен играше и за Ливерпул и Реал Мадрид.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .