Ибрахимовиќ е друго ниво: Милан го освои Удине! (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ и на 39 – годишна возраст може да го задржи континуитетот на одлични настапи во дресот на италијанскиот великан Милан кој денеска стигна стигна до трите бодови на гостувањето во Удине кај Удинезе (1-2).

Шведскиот напаѓач освен што го постигна победничкиот погодок, имаше и една феноменална асистенција до Франк Кеси, додека голот за Удинезе го постигна аргентинскиот напаѓач Родриго Де Паул од пенал. „Росонерите“ остануваат лидери во Серија А со 16 бодови.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .