Знаете дека имало хулигани и на бејзбол? Се тепаше САМ против четворица! (ВИДЕО)

Хулигански инцидент се случи во МЛБ бејзбол лигата во САД, која е единствена која се игра во текот на летото. Инцидентот се случи во вторникот кога Чикаго Вајт Сокс победија против Минесота Твинс (9:6), а еден навивач се бранеше од нападот на четворица хулигани на другиот тим…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .