Зидан си заминува од Реал, веќе има понуди

Шпанските медиуми синоќа излегоа со информација дека тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ќе ги напушти „кралевите“ по завршувањето на сезоната.

Негова голема желба било да ја превземе француската репрезнтација, нормално, ако по завршувањето на Европското првенство, Дидие Дешамп одлучи да ја напушти клупата на „триколорите“.

Од друга страна, италијанските медиуми тврдат дека Зидан ќе го наследи Андреа Пирло на клупата на Јувентус.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .