Зидан: Не е точно дека не го сакам Јовиќ

Тренерот на Реал Мадрид и вистинска легенда на клубот, Зинедин Зидан конечно проговори за односот со српскиот напаѓач Лука Јовиќ. Зидан ги демантираше информациите на шпанските медиуми кои тврдат дека не го сакал српскиот напаѓач.

„Сите имаат свое мислење, но Лука Јовиќ е играч на Реал и јас сакав тука да биде. Како и сите останати, тој е многу важен за клубот и нема причина да го мотивирам затоа што тој е веќе мотивиран да игра овде. Зборував со него и сметан на него“, кажа Зидан.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .