Зенит со страшно добра најава за почнувањето на Лигата на шампионите! (ВИДЕО)

Шампионот на Русија, Зенит од Санкт Петербург дефинитивно ја направи најоригиналната најава за почетокот од групната фаза на Лигата на шампионите која започнува на 20. октомври.

Зенит се наоѓа во група со Борусија од Дортмунд, Лацио и Клуб Бриж, а мечевите со ривалите ги најави низ враќањето во времето на руското царство…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .