Звезда се нашали на своја сметка (ФОТО)

Српскиот гигант Црвена звезда, синоќа на свој терен беше убедливо поразена од Баерн Минхен (0-6). Роберт Левандовски беше играч на натпреварот, а Полјакот постигна дури четири погодоци. Твитер профилот на белградските „црвено-бели“, имаше интересен пост во текот на второто полувреме.

„77’ Роберт Левандовски е заменет. Ова е најдобрата работа што ни се случи во второто полувреме“, пишуваше на постот.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .