За Федерер турнирот само што почнува: Не смеам да загубам уште еднаш

Роџер Федерер лошо го започна АТП финалето во Лондон. Швајцарецот загуби од Доминик Тим, па ако сака да се пласира во полуфиналето на овој турнир, тогаш не смее да си дозволи уште еден пораз.

„За мене турнирот само што започна. Знам дека не смеам уште еднаш да загубам. Следниот меч ми е против Матео Беретини, а на овој турнир нема лесен противник. Тој загуби од Ѓоковиќ на стартот, а сите знаеме колку е силен Новак на турнирите во сала“, изјави Федерер.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .