За аналите: Ајакс го победи ВВВ Венло со 0-13! (ВИДЕО)

Вечерва со холандската Ередивизија се случи најголемата победа во историјата на холантското првенство. Амстердамскиот великан Ајакс на гостински терен го победи ВВВ Венло со неверојатни 0-13!

Да, точно прочитавте. Ајакс го посрамоти Венло за сите времиња. 19 – годишниот Ласина Траоре, прозивод на познатата школа на Ајакс постигна дури пет погодоци. Хунтелар и Екеленкамп по два, а по едаш стрелаа Тадиќ, Антони, Блинд и Мартинез.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .