Закани по живот за Конте: Куршум во коверт за тренерот на „нероаѕурите“

Антонио Конте, тренерот на италијанскиот гигант Интер добил закани по живот. На неговата адреса стигнал коверт со куршум. Истрагата е во тек, а Контер ќе биде под полициски надзор во следниот периот.

Италијанскиот тренер минатото лето донесе одлука да го превземе Интер, а ова не им се допадна на навивачите на неговиот поранешен клуб Јувентус. Токму од навивачите на „старата дама“ му стигнуваа закани, но ниту една не беше застрашувачка како оваа последната.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .