„Заедно кога е најтешко – тоа сме ние“!

Шпанскиот гигант Реал од Мадрид го издржа притисокот на Ливерпул во реваншот од четвртфиналето на Лигата на шампионите и така се пласираа во полуфиналето.

Тренерот на „кралевите“, легендарниот Зинедин Зидан ја искажа својата гордост поради карактерот кој го покажаа неговите избраници.

„Горд сум на каракатерот на играчите, тие покажаа единство кога се во тешки ситуации. Заслуживме да одиме понатаму и среќен сум поради момците. Овој резултат ќе ни ја зголеми самодовербата пред најважниот дел од сезоната. Многу сум среќен на тоа што го покажуваме“, изјави Зидан.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .